Google AdSense


Pobierz darmowy fragment książki Google AdSense w formacie PDF. Wystarczy, że klikniesz w ten link a później przejdziesz na zakładkę “Fragment ebooka”..

WSTĘP

Wyszukiwarka internetowa Google rozpoczęła swoją ekspansję w 1999 roku (rok po założeniu przez Larry Page’a i Sergey Briana firmy Google Inc.). W stosunkowo krótkim czasie, bo już w 2004 firma kontrolowała 80% światowego rynku wyszukiwarek. Według danych z lutego 2005 Google indeksuje już ok. 8,05 miliarda stron www. Imponujące prawda?

Nie mniej imponujące są genialne posunięcia marketingowe Google Inc. W 2003 roku został uruchomiony pionierski system Google AdSense umożliwiający, w ramach programu partnerskiego, odpłatne zamieszczanie reklam przez webmasterów na swoich stronach www. Po niespełna dwóch latach reklamy z Google opanowały Internet. Dlaczego tak się stało? Najważniejszy powód to oczywiście zarobki dla właścicieli stron internetowych. W przypadku popularnych witryn to bardzo poważne kwoty… Sięgające nawet kilkunastu tysięcy dolarów miesięcznie!

AdSense jest programem PPC (ang. Paid Per Click). Właściciel strony za kliknięcie w reklamę, przez odwiedzającą jego witrynę osobę, otrzymuje wynagrodzenie od kilku centów nawet do kilkudziesięciu dolarów. Błyskotliwa koncepcja programu to przede wszystkim forma reklamy. W systemie preferowane są linki tekstowe, a narzędzia stworzone przez programistów Google pozwalają partnerowi idealnie wkomponować reklamy w strukturę graficzną swojej witryny. Wklejenie kilku linii kodu spowoduje wyświetlanie odpowiednio sformatowanych boksów z linkami tekstowymi, a co najważniejsze, ich zawartość będzie uzależniona od treści strony. Jeśli w swoim serwisie opisujesz np. samochody, możesz spodziewać się reklam z branży motoryzacyjnej. Na tym właśnie polega kontekstowość reklam Google.

Reklama kontekstowa wykorzystuje unikalną technologię, która pozwala specjalnemu robotowi sieciowemu (Mediapartners-Google/2.1) przeanalizować zawartość Twojej witryny (strony internetowej) i wysłać informacje do głównego programu. Następnie, w bazie danych Google zostanie wyszukany tekst reklamy sponsora, zainteresowanego zamieszczeniem informacji na stronach o takiej właśnie zawartości. W końcu specjalny skrypt spowoduje wyświetlenie wyszukanych w ten sposób reklam. Zdaniem wielu ekspertów, to dzięki unikalnej technologii wyświetlania reklam zależnych od treści witryny (reklam kontekstowych) program zdobył tak duże uznanie webmasterów.

Osoba odwiedzająca witrynę tematyczną często poszukuje konkretnych informacji i ofert z danej branży. Jeśli trafi na link do interesującego zagadnienia jaka będzie reakcja? Oczywiście klik! I kasa dla Ciebie! Taka koncepcja ma również głęboki sens dla reklamujących się firm. Kampania reklamowa może zostać skierowana do właściwej grupy docelowej, a reklamodawca zapłaci wyłącznie za rzeczywiste wejścia na swoją stronę.

A jak kształtują się zarobki webmasterów? Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Zarobki zależne są od wielu czynników ale oczywiste jest, że największą szansę na wysokie dochody mają witryny notujące sporą ilość wejść. Popularne witryny zarabiają duże pieniądze. Wystarczy przyjrzeć się stronom, które można znaleźć w pierwszej dziesiątce wyświetleń wyników w wyszukiwarkach. Większość z nich zamieszcza reklamy Google.

W okresie przedświątecznym lub popularnych imienin w czołówce najczęściej wyszukiwanych fraz są “kartki elektroniczne”. Jak myślisz, czy wysyłanie e- kartek za darmo jest dochodowe? Oczywiście tak, ale tylko dzięki reklamom Google na tej stronie! Proponuję abyś przeprowadził następujący “eksperyment naukowy”:

Wybierz popularne hasło często wpisywane przez Internautów w wyszukiwarkach. Codziennie aktualizowaną listę takich słów znajdziesz tutaj:

http://boksy.onet.pl/ranking.html?n=1. Wpisz wybrane hasło w dowolnej wyszukiwarce (pomiń hasła związane z erotyką, na takich stronach nie znajdziesz reklam z programu AdSense). Następnie przejrzyj pierwsze 20 wyników i zanotuj na ilu stronach zauważyłeś reklamy Google. Wniosek nasuwa się sam:

Pieniądze “leżą w Internecie”. Trzeba po nie tylko sięgnąć! Uwierz mi, to nic trudnego. Wystarczy zgłosić swoją witrynę do programu Google AdSense.

Dzięki informacjom zawartym w części pierwszej „Szkoła podstawowa - czyli jak zacząć zarabiać z najbardziej dochodowym programem partnerskim”, dowiesz się jak to zrobić. W pozostałych częściach pokażę Ci jak zarabiać naprawdę duże pieniądze.

Część II Gimnazjum – naucz się budować dochodową witrynę.

Zawiera cenne wskazówki i sztuczki pozwalające na zwiększenie efektywności reklam na Twojej stronie. Poznasz zasady kompozycji, które umożliwią kierowanie uwagi gościa na wybrane elementy strony. Znajdziesz też kilka gotowych pomysłów, chodliwych tematów, dzięki którym Twoja strona stanie się bardziej popularna.

Część III Szkoła średnia – powiększ dwukrotnie swoje dochody.
Dowiesz się jak skutecznie podnieść oglądalność Twojej strony i powiększyć przez to swoje dochody co najmniej dwukrotnie.

Część IV Studia i praca naukowa. W tej części nauczysz się jak skutecznie zwiększyć zarobki poprzez kierowanie na swoją stronę bardziej dochodowych reklam! Dam Ci też skrypty – przydatne programy ułatwiające zarabianie z programem Google AdSense. A co najważniejsze otrzymasz stały dostęp (hasło) do mojego serwisu, w którym publikuję najnowsze informacje dla zaawansowanych „adsensowiczów”.

Często zaglądam na fora dyskusyjne dla zarabiających w Internecie. Wiedza naszych rodzimych zarabiaczy o programie Google AdSense jest żenująco niska.

Poczytaj fragment dyskusji:

- A ile te firmy płacą za kliki w ich baner??
- Ja proponuje nasze przykładowe allegro 10gr za klik. A słyszałem że
Google coś wymyśliło.
- Sisco płaci 20 gr. za klik. Min to 200zł
- Allegro płaci! możesz kasę zamienić na punkty payback lub tez zasilić
konto w allegro ja za pkt. payback dostałem odtwarzacz CD do kompa
i kartę do telefonu.
- Ja proponuje Google płacą od 0,10$ nawet do ponad 2$.
- Nawet do 80$
- Allegro płaci, a te Google to czym wypłacają kasę?
- Min. 100$ czek. Daruj sobie, ciężko się zapisać, zaś łatwo wylecieć
(sam się o tym przekonałem)
- Czy więc są jakieś porządne firmy płacące?
- Właśnie! Są takie?? Bo na razie nie dostaliśmy jakiejś dokładniejszej
odpowiedzi.

Fragment dyskusji z forum http://www.szuwi.com

Muszę to krótko skomentować.

Niestety nasi rodzimi „zarabiacze” często „wylatują” z programu na własne życzenie. Najczęściej za naruszenia regulaminu. Śmiem podejrzewać, że dyskutant, który napisał, że łatwo wylecieć sam klikał w reklamy, lub zachęcał innych. Regulamin AdSense surowo zabrania takich praktyk! To zwykłe oszustwo! A co do zapisu – przekonasz się, że to nic trudnego już po przeczytaniu pierwszej części tego ebooka.

Czytając podobne wypowiedzi, również na forach webmasterów, postanowiłem napisać tego ebooka. Ostatniemu zaś postującemu w cytowanej dyskusji wypada odpowiedzieć:

- Jasne, że są. Google AdSense To najlepszy przykład. A jak efektywnie działać w tym programie i jak zarabiać naprawdę duże pieniądze, możesz dowiedzieć się z mojego ebooka.

CZĘŚĆ I

Szkoła Podstawowa

czyli jak zacząć zarabiać
w najbardziej dochodowym
programie partnerskim

1. Co to jest Google AdSense

Google AdSense to program partnerski dla właścicieli stron internetowych, webmasterów, nazywanych w nomenklaturze Google „wydawcami”. Wynagrodzenie uczestnika systemu – wydawcy oparte jest na systemie kosztu za kliknięcie CPC (z ang. Cost Per Click - oznacza cenę jaką płaci reklamodawca za kliknięcie w link prowadzący do jego strony). Pamiętaj, że Google płaci Ci tylko gdy jakiś użytkownik kliknie w reklamę na Twoich stronach. Niektórzy błędnie uważają, że można uzyskiwać dochód z programu AdSense za samo wyświetlanie reklam. To niestety nieprawda. Poziom twoich dochodów jest więc ściśle powiązany z oglądalnością witryny. Strony o dużej oglądalności generują spory dochód. Może wystarczyć na całkiem przyzwoite życie.

Kto może zostać partnerem programu AdSense?

Do programu może przystąpić w zasadzie każdy posiadacz strony internetowej. Redaktorzy Google dokonują jednak weryfikacji, zanim Twoje konto zostanie aktywowane. Podam Ci teraz co nie jest tolerowane i jakich treści Google nie akceptuje u swoich partnerów:

Strona nie może zawierać:

Czytaj dalej …

Jak skorzystać z pełnej wersji ebooka?

Niniejsza publikacja stanowi tylko niewielki fragment całości. Sięgnij po rzetelną wiedzę, dzięki której wiele osób pozazdrości Ci zysków z udziału w programie partnerskim Google AdSense. Pełna wersja ebooka to ponad 280 stron cennych informacji, porad i gotowych rozwiązań. Jeśli jesteś poważnie zainteresowany zarabianiem na swojej stronie internetowej co najmniej kilkudziesięciu dolarów dziennie – zajrzyj koniecznie do książki Google Adsense.


Niniejszy artykuł pochodzi z darmowego szkolenia o tym jak zarabiać w sieci. Możesz zapisać się na to szkolenie korzystając z poniższego formularza:Zgadzam się z Polityką Prywatności

Szanuję Twoją prywatność. W każdej chwili możesz

wypisać się z tej listy klikając w link na końcu każdego maila.


Podobne wpisy

 • Czas na e-biznes (część II)
 • Zostań SuperPartnerem
 • Programy partnerskie w praktyce
 • Przydatne narzędzia pozycjonera
 • Pozycjonowanie dla początkujących
Tags: , , , , , , , Darmowe

Komentarze:

 • Delicious
 • Facebook
 • Digg
 • Reddit
 • StumbleUpon
 • Twitter

Leave a Reply

(required)

(required)


Przydatne narzędzia pozycjonera

Poznaj darmowe narzędzia, które skazują właścicieli stron internetowych na sukces.

Kurs usability. Jak tworzyć efektywne i intuicyjne serwisy WWW?

Spraw, aby Twoja strona www była użyteczna, przejrzysta i intuicyjna

Najważniejsze narzędzia w ebiznesie

Wszystko, co musisz wiedzieć, by odnieść sukces w ebiznesie.

Jak zwiększyć ruch na stronie WWW? 120 praktycznych wskazówek

Poznaj 120 praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci zwiększyć ruch na Twojej stronie WWW.

FAQ – odpowiedzi na najczęstsze pytania partnerów ZPP

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania partnerów Złotego Programu Partnerskiego.

Dołącz do nas – zostań partnerem Złotego Programu Partnerskiego

Jak zarabiać w najlepszym programie partnerskim w polskim internecie? Dowiedz się jak to wszystko działa i jak czerpać korzyści...

10 mitów pozycjonowania stron internetowych

Poznaj 10 mitów, które sabotują Twoje działania, dotyczących pozycjonowania stron internetowych.

7 rzeczy,które musisz wiedzieć zanim założysz własną stronę WWW

Jak sprawić, aby Twoja strona www przyciągała klientów, wzbudzała zaufanie i sprawiała wrażenie profesjonalizmu?

5 najlepszych listów handlowych

Poznaj pięć najskuteczniejszych listów promocyjnych, jakie kiedykolwiek stworzono.

5 najlepszych pomysłów na biznes w domu

Ten artykuł jest o pomysłach na swój własny domowy biznes. znajdziesz tutaj 5 pomysłów, które możesz wykorzystać oraz czerpać...

Jakie strony zarabiają w sieci?

Autorem artykułu jest Adrian Kołodziej Pośród setek stron w sieci nie wszystkie, a raczej niewielka ilość zarabia pieniądze. Jednak...

Zacznij zarabiać pieniądze na jakie zasługujesz…

Autorem artykułu jest Krzysztof Partyka Zacznij zarabiać pieniądze na jakie zasługujesz…Nigdy zarabianie w internecie nie było takie proste. Przekonaj...

Jak zarobić pierwszą prowizję?

Autorem artykułu jest Adrian Kołodziej Chciałbyś zarobić swoją pierwszą prowizję w programach partnerskich, ale nie wiesz jak? A może...

Zapisujemy ludzi do Złotego Klubu

Autorem artykułu jest Tomek Urban Załączam program Mozilla Thunderbird – odbieram pocztę. Znowu przyszło kilka maili z programu partnerskiego...

Jak wybrać odpowiedni program partnerski

Autorem artykułu jest Mateusz Kaczmarczyk Wiele osób zaczynających swoją przygodę z programami partnerskimi zastanawia się – który z nich...

Wszystko o programach partnerskich

Autorem artykułu jest Piotr Bukowski Programy partnerskie są najlepszym sposobem na rozpoczęcie zarabiania w internecie. Praktycznie nie trzeba w...

Programy partnerskie – pytania i odpowiedzi

Autorem artykułu jest Łukasz Gabryel Programy partnerskie są najpopularniejszym internetowym źródłem dochodów firm i osób prywatnych. Co jednak muszę...

Wszystko co musisz wiedzieć o wyszukiwarkach

Przejdź mój specjalny, darmowy kurs a uzyskasz wiedzę, która pozwoli Ci skutecznie pozycjonować strony w wyszukiwarkach. Ten intensywny, 8częściowy...

Najdłuższy darmowy kurs e-Biznesu

Ten kurs to ponad 600 darmowych lekcji e-Biznesu. Jako czytelnik Darmowego Biuletynu CzasNaE-Biznes co 3 dni otrzymasz jedną z...

Pozycjonowanie dla początkujących

Zrobiłeś stronę www i nie generuje Ci ona żadnych zysków? Spójrz w statystyki, być może to właśnie kwestia pozycjonowania....

Google AdSense

Czy wiesz, że niektóre strony internetowe generują kilkanaście tysięcy dolarów miesięcznego dochodu praktycznie bez większego nakładu pracy? Dowiedz się...

Czas na e-biznes

Poznaj biblię e-biznesu. Książka ta zawiera ponad 600 stron wiedzy o tym jak stworzyć i zarabiać w sieci.

Blogi – od sławy do pieniędzy

W jaki sposób zostać uznanym ekspertem w świecie blogerów? Jak na tym zarabiać? A może chcesz się po prostu...

Zostań SuperPartnerem

Zapoznaj się z biblią każdego uczestnika programów partnerskich. Autor tej książki z niejednego programu partnerskiego chleb jadł i wie...

Ile dni trzeba by zrobić stronę?

Autorem artykułu jest Tomek Urban Mam dwóch znajomych, którzy od kilku miesięcy zbierają się za założenie strony… i rozpoczęcie...

Programy partnerskie w praktyce

Poznaj porady jednego ze znanych uczestników wielu programów partnerskich. W tej książce Tomek Urban przedstawia ludzkim językiem to co...

Jak aktywnie zarabiać w programie partnerskim Złotych Myśli?

Autorem artykułu jest Arek Czapla Nie jest dla nikogo tajemnicą, że obecnie bardzo modne stało się zarabianie przez Internet....